STRONA ARCHIWALNASerdecznie zapraszamy na naszą nową stronę: IZBAKOLEI.PL
MenuMenu

Relacja 2022

Na zamku o rozwoju PKP Intercity

W malowniczej scenerii krzyżackiego zamku w Rynie odbyła się XI Konferencja Techniczno-Naprawcza „PKP INTERCITY” S.A. W wydarzeniu udział wzięło prawie 200 osób, w tym przedstawiciele Zarządu Spółki PKP Intercity i zakładów naprawczych.

Spółka PKP Intercity, będąca liderem dalekobieżnych przewozów pasażerskich, konsekwentnie wdraża program „Kolej Dużych Inwestycji”. Jego celem jest zwiększenie dostępności kolei, jakości świadczonych usług oraz mobilności społecznej.

PKP Intercity rozszerza swoją strategię rozwoju i inwestycji z perspektywą do 2030 roku. Z 19 do ponad 27 mld zł zwiększają się środki, jakie Spółka zainwestuje do końca obecnej dekady. Pozwoli to unowocześnić i rozbudować park taborowy oraz zaplecza techniczne, a także rozwinąć ofertę dla podróżnych. Jednocześnie będzie miało istotny wpływ na funkcjonowanie organizacji i warunki pracy w niej. XI Konferencja Techniczno-Naprawcza „PKP INTERCITY” S.A. była okazją do prezentacji strategii, która w najbliższych latach zmieni podróżowanie koleją po Polsce.

Uroczystego otwarcia konferencji dokonał Adam Wawrzyniak, Zastępca Dyrektora Biura Taboru PKP Intercity. Gości przywitali Dyrektor Generalny Polskiej Izby Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei Adam Musiał oraz Manager Projektu – Anna Modrzejewska.

Oficjalnej inauguracji towarzyszyło przywitanie w gronie Firm Członkowskich Izby przedsiębiorstwa AP ARTUS, specjalizującego się w budowie automatycznych myjni szczotkowych oraz urządzeń wchodzących w skład infrastruktury towarzyszącej procesowi mycia dużych pojazdów.

Pierwszego dnia konferencji przedstawiciele zakładów PKP Intercity omówili współpracę z kontrahentami. O funkcjonowaniu automatycznej hali mycia okresowego taboru kolejowego mówił Sebastian Królikowski, Zastępca Dyrektora Zakładu Centralnego – Warszawa. Temat napraw poziomu P4 systemem gospodarczym dla pojazdów serii EU07 w Zakładzie Południowym (Kraków) omówił Zastępca Dyrektora – Mariusz Janik.

Eksploatacja lokomotyw SU4220 w Zakładzie Zachodnim była tematem prezentacji, którą przedstawił Zastępca Dyrektora poznańskiego zakładu - Andrzej Bokszczanin. Sławomir Leman – Zastępca Dyrektora Zakładu Północnego w Gdyni komentował awaryjność układu zawieszenia silników trakcyjnych na zestawach kołowych w lokomotywach serii EP07.

Drugiego dnia spotkania Członek Zarządu „PKP Intercity” S.A. – Jarosław Oniszczuk oraz Krzysztof Prządka, Dyrektor Biura Taboru w PKP Intercity S.A , wręczyli siedemnastu przedsiębiorstwom certyfikaty potwierdzające wpis na listę Kwalifikowanych Dostawców w „PKP INTERCITY” S.A. Dokumenty te otrzymali:

1. Knorr Bremse Systemy Kolejowe Polska Sp. z o.o.

2. Energo-Mechanik Sp. z o.o.

3. RAIL-BOHAMET Sp. z o.o.

4. Zakład Produkcyjno-Usługowo-Handlowy "NOFAR"

5. Glaspo Sp. z o.o.

6. Poltechnik Sp. z o.o. Sp. K.

7. Ledatel sp. z o.o. i Wspólnicy sp.k.

8. Faiveley Transport Polska sp. z o.o.

9. Diesel Loko Distribution Sp. z o.o.

10. APS ENERGIA S.A.

11. Rawicka Fabryka Wyposażenia Wagonów „RAWAG” Sp. z o.o.

12. PESA Mińsk Mazowiecki S.A.

13. D2 Dariusz Szweda

14. BIO-EARTH Sp. Z o.o. S.K.

15. Darpol sp. z o.o. sp.k.

16. PESA Bydgoszcz S.A.

17. MACRO-SYSTEM Sp. z o.o.

To kolejne firmy, które dołączyły do zaufanych dostawców urządzeń i usług polskiego narodowego przewoźnika dalekobieżnego. PKP Intercity każdego dnia dba o bezpieczne i komfortowe podróże Polaków, docierając do 414 miast i miejscowości w całym kraju.

O rozwoju spółki w ostatniej dekadzie mówił w trakcie konferencji Jarosław Oniszczuk, Członek Zarządu „PKP INTERCITY” S.A.

- Do 2030 roku przygotowaliśmy plan inwestycyjny w nowoczesny tabor, w przyjazne środowisku stacje postojowe, a także rozwój oferty przewozowej i rozwiązania cyfrowe dla pasażerów – mówił Jarosław Oniszczuk. – Standardem staną się podróże z prędkością 160-250 km/h, co pozwoli skrócić czasy przejazdów. Wyższy komfort w składach PKP Intercity zapewni zaś nowy design przestrzeni wewnętrznej.

O nowych technologiach zmniejszających energochłonność pojazdów kolejowych mówił Piotr Wroński, Członek Zarządu MEDCOM Sp. z o.o. – Partnera Technologicznego Konferencji.

XI Konferencji Techniczno-Naprawczej „PKP INTERCITY” S.A. towarzyszyła wystawa produktów i prezentacja usług dla kolei, oferowanych przez firmy z branży transportu szynowego.

  Klauzula informacyjna dotycząca posiadanych danych osobowych oraz ich przetwarzaniu.

  Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż:

  1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Jana Karola Chodkiewicza 17.
  2. Administrator nie wyznaczył Inspektora Danych Osobowych.
  3. Administrator pozyskuje dane wyłącznie bezpośrednio.
  4. Pana/Pani dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i zakresie niezbędnym do realizacji kontraktów handlowych. Po zakończeniu ich trwania w innych zgodnych z prawem celach np. w celu zabezpieczenia ewentualnych roszczeń oraz reklamacji.
   a) Pana/Pani dane osobowe będą przekazywane firmom zewnętrznym w celu zabezpieczenia i realizacji kontraktów.
   b) Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.
  5. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych orz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, do przenoszenia danych, do wniesienia sprzeciwu, do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  6. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do PUODO gdy uzna, że przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
  7. Pana/Pani dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany.
  8. Zgoda na przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych może zostać przez Pana/Panią wycofana w każdym czasie, poprzez wysłanie maila na adres sekretariat@izbakolei.pl co skutkować będzie usunięciem z bazy Administratora.
  9. Administrator dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wszelkie środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich nieuprawnionym ujawnieniem.

  AKCEPTUJĘ